Prezentujemy zegar Karola Romana – jedyny taki na świecie

Zegar gabinetowy Karola Romana

W domowej pracowni wyedukowanego zegarmistrza, pracującego jako konstruktor w Zakładzie Doświadczalnym Aparatury Unikalnej IBJ w Świerku powstał niezwykły zegar.

Zegar gabinetowy Karola Romana
Zegar gabinetowy Karola Romana

Zegar oczywiście wygląda nietypowo, ale jego prawdziwą wartością są własne rozwiązania konstrukcyjne autora. Rozwiązania po które powinni sięgnąć najznamienitsi producenci zegarków ze Szwajcarii, Japonii i Niemiec.

Nie patentując indywidualnych, niezwykle upraszczających konstrukcje zegarów i zegarków rozwiązań, Karol Roman umożliwia ich stosowanie przez wszystkich konstruktorów.

Zegar gabinetowy Karola Romana
Mechanizm gyrotourbillonu

Gyrotourbillon

Trójosiowy tourbillon, czyli gyrotourbillon Karola Romana posiada akumulator energii, który eliminuje jej straty w trakcie pracy zegara. Wynalazek ten w prosty sposób rozwiązuje problem, z którym producenci zegarków radzili sobie tylko połowicznie – poprzez obniżenie masy elementów, czy zwiększenie siły sprężyny.
To unikatowa i rozwojowa konstrukcja Karola Romana.

Wskazanie rezerwy chodu

Wskazanie rezerwy chodu

Dla wskazania rezerwy chodu, producenci zegarków konstruują zespół składający się często z kilkunastu elementów dodatkowych. Wskaźnik rezerwy chodu Karola Romana wykorzystuje istniejące w mechanizmie zegarowym elementy poprawiając ich funkcjonalność i dokłada tylko 2-4 nowe części.
To niezwykłe rozwiązanie i przykład doskonałego, inżynierskiego myślenia.

Wieczny kalendarz
Wskazanie wiecznego kalendarza i rezerwy chodu

Wieczny kalendarz

Zegar posiada własnej konstrukcji wieczny kalendarz. Mechanizm kalendarza uwzględnia różne długości miesięcy nawet dla lat przestępnych. Ten zegar we wskazaniu daty pomyli się dopiero po stu latach!
Takie rozwiązania są bardzo cenione przez wszystkich miłośników zegarów i zegarków.

Wskazanie fazy Księżyca
Wskazanie fazy Księżyca, wiecznego kalendarza i rezerwy chodu

Wskazanie fazy Księżyca

Bardzo lubianym, dekoracyjnym wskazaniem jest faza Księżyca. W zegarze Karola Romana, to ciekawe wskazanie jest znowu wykonane perfekcyjnie i to w stosunkowo prosty sposób.
Przybliżenie wskazania fazy Księżyca dla mechanizmu, co w stosunku do rzeczywistych zmian naszego satelity jest doskonałym wynikiem.

Mechanizm zegara gabinetowego Karola Romana

Zegar będzie licytowany, a zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Licytację będzie prowadził Klub Miłośników Zegarów i Zegarków.

Mamy przyjemność prezentować ten zegar w witrynie naszego salonu.

Karol Roman
Karol Roman

Możemy szczycić się tym, że konstruktor zegara – Karol Roman jest przyjacielem naszego salonu.

Cieszymy się, że obok zegarków polskich marek: Balticus, Błonie, G.Gerlach, Polpora i Xicorr możemy prezentować też taki unikatowy zegar.
Jest czym się chwalić