Zegarki Calvin Klein – nie tylko modne!

Zegarki Calvin Kein w salonie odCzasu doCzasu

Jak w kilkunastu zdaniach opisać fenomen szwajcarskich zegarków marki Calvin Klein?
Krótko, jednym zdaniem może się nie udać, ale… próbujemy:
Zegarki Calvin Klein to funkcjonalne, dekoracyjne elementy stroju wskazujące aktualny czas i charakteryzujące się wysoką jakością wykonania

By takie zdanie obronić musimy przeprowadzić choć trochę dłuższy wywód dotyczący historii zegarków i marki CK.

Zegarkowa przeszłość, czyli świat zegarków między innymi bez marki Calvin Klein

Historia zegarmistrzostwa
Historia zegarmistrzostwa

1. Biżuteria, czy urządzenie pomiarowe?

Pierwsze, finezyjnie wykonywane, w obudowach ze złota i inkrustowane kamieniami szlachetnymi zegarki były postrzegane raczej jako działo sztuki, a nie funkcjonalny przedmiot użytkowy.
Dowodem są choćby znane dziś spisy inwentarzowe, które w aspekcie wartości zegarków skupiały się raczej na rzemieślniczym kunszcie i użytych do jego wykonania metalach i kamieniach szlachetnych, niż na technice konstrukcji, czy też samej sprawności urządzenia.

Historia zegarmistrzostwa
Historia zegarmistrzostwa

  2. Zegarki naręczne

Pierwsze zegarki naręczne, to zegarki damskie oprawiane w bransoletkach. Na próbę ubrania męskich nadgarstków w zegarki można było spodziewać się odpowiedzi: „już raczej suknię nosić będę, niż zegarek na nadgarstku”.
Przekonanie to zmieniło dopiero… wojenne doświadczenie, czyli przewaga zegarka naręcznego w stosunku do kieszonkowego na frontach Pierwszej Wojny Światowej.

Historia zegarmistrzostwa
Historia zegarmistrzostwa

3. Marka zegarka

Z jednej strony można powiedzieć, że zegarki od zawsze szczyciły się swoją marką – nazwiskiem wykonawcy, a z drugiej strony jeszcze w latach sześćdziesiątych poprzedniego wieku nie było powszechną wiedzą jak wielką wartość ma nazwa – marka zegarka.

Dowodem są choćby zegarki produkowane u nas w Błoniu, które pojawiały się na rynku pod różnymi nazwami: Błonie, Alfa, Arras, Dukat… i wiele innych.

Historia zegarmistrzostwa

4. Prestiż szwajcarskiego zegarmistrzostwa

W czasach gdy w Szwajcarii zaczynało się zegarmistrzostwo, w innych regionach (Anglia, Niemcy, Francja) było ono już na wysokim poziomie. Nie próbując wskazywać drogi jaką przeszli Szwajcarzy widzimy, że dziś są oni liderami w gronie prestiżowych zegarkowych producentów.
Na ilustracji obrazie Auguste Bachelin z 1885 roku przedstawiony jest Daniel Jeanrichard – uczeń kowalski, który naprawiając zegarek angielskiego kupca opanował sztukę wytwarzania zegarków. Następnie nauczył tejże umiejętności całą wieś i okolice.

1997 rok, kiedy to… swoją historię rozpoczęła zegarkowa i biżuteryjna marka Calvin Klein

Historia zegarmistrzostwa
Zegarki Calvin Klein

1. Biżuteria, czy urządzenie pomiarowe?

Zegarki Calvin Klein nie aspirują do miana mistrzów w dziedzinie mikromechaniki.
Bycie niezawodnym, zawsze sprawnym i zwracanie uwagi na siebie jako na doskonały element stroju – takie zadanie stawia przed sobą marka Calvin Klein.

Zegarki Calvin Klein
Zegarki Calvin Klein

2. Męski, czy damski?

Marka Calvin Klein oferuje tak zegarki damskie, jak i męskie. Widomo, że większość oferty marki stanowią modne zegarki damskie, a co za tym idzie czasami trudno przekonać do nich panów. Na szczęście ci mężczyźni, którzy wybierają zegarki marki CK zwykle robią to z pełnym przekonaniem.
Dzieje się tak z ich wyboru, a nie na skutek… wojny.

Zegarki Calvin Klein
Zegarki Calvin Klein

3. Męska… biżuteria

Jako że wyroby biżuteryjne marki Calvin Klein z zasady cieszą się większym powodzeniem u pań, to firma oferuje także biżuterię.
W tym oczywiście biżuterię męską, oczywiście!

Zegarki Calvin Klein
Zegarki Calvin Klein

4. Marka Calvin Klein

Wydaje się, że na temat światowej rozpoznawalności marki Calvin Klein nie ma co prowadzić specjalnych dywagacji. Tę markę znają pewnie wszyscy, a najlepiej oczywiście miłośnicy mody i modnych strojów.

Zegarki Calvin Klein
Zegarki Calvin Klein

5. Szwajcarskie zegarki marki Calvin Klein

Calvin Klein to zegarki szwajcarskie spełniające szczegółowe wymogi produkcyjne i formalne niezbędne dla poprawnego używania tego sformułowania. Prawo do używania marki Calvin Klein dla zegarków i biżuterii ma uznany w branży producent, a wręcz jej lider – firma Swatch Group

Zegarki Calvin Klein
Reklama marki Calvin Klein w salonie odCzasu doCzasu

Biżuteria i zegarki w salonie odCzasu doCzasu

Już od 2014 roku w naszym salonie z powodzeniem oferujemy biżuterię i zegarki Calvin Klein. O naszej ofercie informujemy także poprzez zewnętrzne nośniki reklamowe.
Właśnie teraz na lightboxie obok naszego salonu zobaczyć można reklamę marki Calvin Klein

Marka Calvin Klein
Marka Calvin Klein
Zegarki Calvin Klein

Władysław Meller