Chat with us, powered by LiveChat

1918, Globtroter i Aqua Vigor – trzy nowości firmy Polpora na rok 2018

Nowe modele zegarków Polpora

W grupie tegorocznych zegarkowych nowości, najstarsza w obecnych realiach gospodarczych polska firma zegarkowa – Polpora, przedstawiła trzy bardzo interesujące zegarki. Weszły one już do produkcji i w najbliższym czasie powinny pojawić się na rynku. Poza modelem „1918”, którego kreacja jest formą upamiętnienia stulecia niepodległości Polski i był już anonsowany kilka miesięcy temu, niedawne okazanie dwóch pozostałych modeli było premierą tych zegarków.

Polpora 1918. Z miłości do wolności

Zegarek Polpora 1918-2018

Polpora Manufaktura poprzez edycję tego właśnie zegarka pragnie uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Dla podkreślenia tego związku w wyglądzie czasomierza znajdziemy charakterystyczne narodowe i rocznicowe elementy, a jakość wykonania na pewno godna jest tegoż jubileuszu.

Subtelne, biało-czerwone detale z dumą podkreślają specjalną narodową dedykację tego zegarka. Biało-czerwona flaga w górnym półokręgu tarczy, czerwonymi cyframi wykonane oznaczenie „1918” umieszczone przeciwlegle w stosunku do okienka kalendarza oraz czerwone cyfry kalendarza wyróżniają ten nietuzinkowy czasomierz i są esencją dedykacji.

Piękny gilosz tarczy i mała, umieszczona na godzinie szóstej minitarcza sekundnika podkreślają jego wyjątkowy wygląd.

Koperta wykonana ze stali szlachetnej ma średnicę 40,5 milimetra, co przy tego rodzaju stylistyce wydaje się być wielkością optymalną, Tradycyjnie sygnowane są: koronka, oraz bransoletowa skuwka paska. Wykonany z naturalnej skóry rekina pasek posiada także biało-czerwone przeszycia.

Zastosowany w tym zegarku szwajcarski mechanizm firmy Sellita posiada mały sekundnik, która to komplikacja powoduje większą w stosunku do standardowego mechanizmu liczbę zastosowanych kamieni łożyskowych – 31.

Polpora Aqua Vigor

Zegarek Polpora Aqua Vigor

Sukces poprzedniego modelu w linii wzorniczej Aqua stał się impulsem do produkcji nowego zegarka w „wodnej stylistyce”. Granatowe tarcze zawsze były lubiane przez zegarkomaniaków, a trzeba przyznać, że w ostatnim czasie dominują one w nowościach wielu marek zegarkowych. Tegoroczna nowość Polpory, poza granatem tarczy i wypełnieniu takim samym kolorem czoła koronki naciągowej, posiada także wskazanie rezerwy chodu, oraz panoramiczny datownik. Najlepszym określeniem atrakcyjności kolorystyki tarczy zegarka może być zaczerpnięte z nazwy modelu określenie – tarcza z wigorem!

W układzie tarczy, poprzez wynikające z zastosowanego mechanizmu umieszczenie na godzinie dwunastej wskazania rezerwy chodu i na godzinie szóstej panoramicznego datownika, wymuszone zostały pozycje pozostałych oznaczeń.
Na godzinie trzeciej znalazło się logo firmy Polpora, a na godzinie dziewiątej nazwa modelu zegarka „Aqua Vigor”. Granatowa tarcza posiada szlif słoneczny a oznaczenia godzin uzyskano poprzez zastosowanie srebrzystych polerowanych arabskich cyfr.

Koperta ze stali szlachetnej o średnicy 42 milimetrów posiada przeszklony dekiel, przez który można obserwować pracę mechanizmu. Jest nim wyrób szwajcarskiej firmy Soprod noszący oznaczenie C130.

Do tego modelu zegarka zastosowany został pasek wykonany ze skóry krokodyla, który jest gumowany od wewnętrznej strony i posiada jasne przeszycia. Wyposażono go w sygnowane logiem Polpory zapięcie bransoletowe z przyciskami.

Polpora Globtroter

Zegarek Polpora Globtroter

Wszystkie dotychczasowe modele zegarków Polpora miały stylistykę zegarków garniturowych, ewentualnie lekko casualowych. W tym roku marka z Zielonej Góry modelem Globtroter po raz pierwszy przedstawiła zegarek, który ma charakter zdecydowanie sportowy i sportowo – codzienny.

Taką stylistykę potwierdza kolorystyka tarczy, dodatkowe wskazanie – druga strefa czasowa, kształt koperty, oraz zastosowanie metalowej bransolety typu mesh z zapięciem umożliwiającym regulację jej długości. O sportowym charakterze zegarka świadczy też podwyższona, w stosunku do zwykle stosowanej przez Polporę, klasa wodoszczelności, która w tym przypadku wynosi ona 10 atm.

Czarny kolor dominujący na tarczy ma strukturę karbonu. Na pomarańczowym pierścieniu naniesiono podziałkę drugiej strefy czasowej. W miejscu oznaczenia godziny szóstej tej dwudziestoczterogodzinnej podziałki znajduje się okno kalendarza. Arabskie oznaczenia godzin:”3”, „6”, „9” i „12” oraz pozostałe znaczniki i wskazówki zostały pokryte białą, doskonale odcinającą się od pozostałych elementów substancją superliminova.

Opisując model Globrtoter, nie można pominąć informacji o jego deklu. Ten pełny (bez często spotykanego w wyrobach Polpora przeszklenia) element posiada grawerowany globus z uproszczoną siatką geograficzną i umiejscowioną w jego centrum różą wiatrów. Dookoła globusa w formie grafik przedstawiono cztery najważniejsze obecnie formy podróżowania globtrotera: samochód z przyczepą kempingową, statek, samolot i pociąg. Wolne miejsca dookoła globusa wypełniają, równocześnie pozycjonując zegarek: logo Polpora oraz nazwa modelu – Globtroter.

Każda z tegorocznych nowości marki Polpora wnosi coś nowego do naszego polskiego zegarmistrzostwa. Sprawia nam dużą radość fakt, że zegarki marki Polpora możemy oferować w naszym salonie i sklepie internetowym.

Władysław Meller