Zegarek Longines Legend Diver edycja limitowana dla rynku polskiego

odCzasu doCzasu LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020

Właśnie teraz na półkach salonów jubilerskich w Polsce pojawia się zegarek szwajcarskiej marki Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition. Jest to unikatowy, kolekcjonerski zegarek, którego koperta została wykonana z 18. karatowego, różowego złota.

odCzasu doCzasu LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020
odCzasu doCzasu LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020

Ten niezwykły wyrób należy do kolekcji Longines Heritage, która jest szczególnie lubiana przez wszystkich kolekcjonerów i miłośników zegarków. Jest ona ceniona za stylistykę vintage i współczesną, wysoką techniczną jakość.

Zegarki Legend Diver marki Longines będące reedycją jednego z historycznych modeli, cieszą się wyjątkowym uznaniem także w Polsce. To właśnie z tego powodu, dla docenienia polskiego rynku marka Longines przygotowała specjalny, oferowany tylko w Polsce zegarek, wykonując go w limitacji 63 sztuk.

W naszym salonie mamy możliwość zaoferowania zegarka Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition noszącego swój indywidualny numer: 54

blank
Longines Legend Diver Watch Edición España. Fot. Fernando Andres

Przy okazji premiery tego modelu warto zauważyć, że marka Longines wykonuje zegarki specjalne, dedykowane także innym, konkretnym krajowym rynkom. Model zegarka Longines Legend Diver w kopercie stalowej z powłoką PVD w kolorze czarnym i ciemnozieloną tarczą z promieniowym gradientem natężenia barwy, był przykładowo oferowany tylko na rynku hiszpańskim. Tamta limitacja wynosiła 163 sztuki.

blank
LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020

Wiedząc o takich aktywnościach marki z Saint Imier, można tylko wyrazić zdziwienie, że zegarek dedykowany na nasz krajowy rynek ma kopertę wykonaną ze złota. Wydaje się jednak, że taki wybór jest efektem zdecydowanie wyższej pozycji marki Longines na rynku w Polsce w stosunku do innych, mających dłuższą historię niezależności ekonomicznej miejsc. Oczywiście pochodną takiego wyboru materiału koperty zegarka, a co za tym idzie wyższej jego ceny, jest mniejsza liczba sztuk wyprodukowanych zegarków.

Podobnie jak pierwowzór Longines Diver, także wznawiane jego modele  – Longines Legend Diver mają swoją niezwykle ciekawą historię. Poniżej, pomijając jednak aspekty historyczne pozwalamy sobie przedstawić bardziej szczegółowo informacje o oferowanym przez nas zegarku.

Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition to, poza wykonaną z różowego złota kopertę, dość wierne odtworzenie modelu Longines Legend Diver, który miał premierę w roku 2007. Tamten wyrób był dla odmiany inspirowany bardzo pożądanym historycznym zegarkiem nurkowym stworzonym przez firmę Longines na początku lat 60. XX wieku i noszącym numer referencyjny  7042.

Koperta zegarka Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition

blank
odCzasu doCzasu LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020

Tak pierwowzór, jak i premierowy model wyposażone są w kopertę typu kompresor – z podwójną koronką i wewnętrzną obrotową lunetą. Mają one lekko wypukłe szkło szafirowe, identycznie jak w pierwowzorze dwie zakręcane koronki i zakręcany dekiel. Korony mają na swoich czołach naniesiony wzór siatki. 

blank
odCzasu doCzasu LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020

Złota koperta premierowego zegarka ma średnicę 42 milimetry, jej wieczko jest także wykonane ze złota i prezentuje identyczne jak inne zegarki Longines Legend Diver, wytłoczone logo nurka. Znajdujący się na nim okolicznościowy grawerunek potwierdza unikatowy aspekt każdego z egzemplarzy.
Wodoszczelność zegarka wynosi 300 m.

Tarcza zegarka Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition

blank
odCzasu doCzasu LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020

Zachowując wygląd pierwowzoru, a równocześnie dostosowując się do możliwości zastosowanego mechanizmu, jedyna w swoim rodzaju, czarna, błyszcząca tarcza ozdobiona arabskimi cyframi i indeksami jest pozbawiona okienka datownika. Klasyczny wygląd podkreślają także wykonane w złotym kolorze wskazówki, które są pokryte warstwą Super LumiNova® w beżowym odcieniu.

Mechanizm zegarka Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition

blank
Mechanizm zegarka LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020

Wewnątrz koperty znalazł się mechanizm z automatycznym naciągiem, tradycyjnie wyprodukowany w koncernie Swatch Group, ale co ciekawe, przeznaczony specjalnie dla marki Longines.

Mechanizm ten nosi oznaczenie L888.2 i posiada wyjątkowo długą, jak dla tego typu rozwiązań 64. godzinną rezerwę chodu.

Biorąc pod uwagę widoczne bez zagłębiania się we wnętrze mechanizmu rozwiązania techniczne, wydaje się, że tak długą rezerwę chodu udało się osiągnąć dzięki zmniejszeniu częstotliwości pracy mechanizmu w stosunku do standardowo dzisiaj stosowanych, oraz bezwładnościowej regulacji dokładności działania mechanizmu. Częstotliwość pracy mechanizmu zegarka Longines Legend Diver Watch – Poland wynosi 25 200 wahnięć na godzinę.
Sposób rozwiązania regulacji dokładności powoduje wprawdzie, że w przypadku wad w tym elemencie, serwisu zegarka może dokonać tylko dobrze wyedukowany zegarmistrz i najlepiej posiadający specjalistyczne, choć proste narzędzie, ale z drugiej strony, dziś coraz częściej zegarki markowe naprawiane są tylko w autoryzowanych serwisach.

Pasek zegarka Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition

blank
LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020

Opisywany model zegarka jest dostępny na czarnym gumowym pasku w stylu „tropic”, ze skuwką stalową w kolorze różowego złota, oraz z dodatkowym antracytowym paskiem skórzanym posiadającym także skuwkę.  

Pudełko zegarka Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition

W specjalnie przygotowanym na potrzeby tej serii zegarków, okolicznościowym pudełku, w centralnym miejsca znalazł się ten właśnie wyjątkowy zegarek, a po obydwu bokach:  dodatkowy pasek i narzędzie, które ułatwi użytkownikowi zmianę paska przy zegarku.

blank
odCzasu doCzasu LONGINES-POLAND-LIMITED-EDITION-2020

Cena zegarka Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition

Jego cena detaliczna wynosi aktualnie 41 900,00 zł, ale wiadomo, że ze względu na zmiany cen złota od początku listopada cena ta będzie wynosić 43 590,00 zł
Oferta zegarka w naszym sklepie internetowym na stronie: https://odczasudoczasu.pl/p/longines-legend-diver-poland-limited-edition-l3-774-8/

Można się zastanawiać, czy wykonanie zegarka nurkowego w kopercie ze złota to racjonalny – uzasadniony z ekonomicznego punktu widzenia pomysł. Wiadomo przecież, że tego rodzaju zegarek powinien być swego rodzaju narzędziem pomiarowym, a dla wykonania tego rodzaju narzędzi nie jest używane złoto.
Z drugiej strony biorąc do ręki zegarek Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition, możemy zauważyć jego naturalną elegancję, bogactwo kolorów i niezwykłą, pożądaną stylistykę.
Takie wrażenie wystarczająco tłumaczy chęć posiadania zegarka Longines Legend Diver Watch – Poland Limited Edition, a jego cenę uzasadnia także bardzo mała w liczbie sztuk limitacja produkcji.

Władysław Meller